tumora parotida

Tumori cerebrale

Postata de florina adela cu 9 ani in urma.

imi puteti spune ce ar trebui sa fac in conditiile in care mama mea a fost operata de carcinom de parotida cu ganglioni limfatici afectati iar operatia s.a dovedit incompleta si tumora este in evolutie-
acum face radioterapie dar are probleme la inghitit si se pare ca radioterapia nu are cum sa faca ce n.a facut medicul...sa curete bine tumora

Raspunsuri (1)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

In mod normal tratamentul se bazeaza pe rezectia tumorii cat mai complet, urmata de radioterapie. Rezectia completa a tumorii nu este tot timpul posibila.

Langa terapia conventionala puteti folosi diferite terapii alternative.

Daca doriti o consultatie ma precisa, va rog sa-mi trimiteti alanlizele si fisele medicale pe emailul [email protected]