Tumoare

Tumori cerebrale

Postata de larisutza17 cu 13 ani in urma.

Buna ziua am si eu o intrebare ,..daca puteti sa ma ajutati ...´cum se poate scapa de tumoarea cerebrala...sau ce se poate face in acest caz.multumesc

Raspunsuri (5)

mirona74

acum 13 ani

Pai... prin operatie, cum altfel? Nu exista vreun tratament-minune pentru eradicarea tumorilor, mai ales cerebrale, decat bisturiul. Vezi ca la Spitalul Fundeni sunt medici f. competenti. Dar... din pacate, cam spagari!

Iuli

acum 13 ani

Depinde de felul tumorii/formatiunii. Daca exista doar celule canceroase de ex, exista un procedeu numit stereotaxie care se poate face, un fel de iradiere, etc. Nu inteleg totusi de ce se pune o astfel de intrebare pe un forum in loc sa o puneti medicului/medicilor!!!

Cristina

acum 13 ani

Pai mai bine intrebi un prieten ca este fara suprataxa decat sa intrebi medicul

opris anca

acum 13 ani

buna ziua am si eu o intrebare ,va rog din suflet ajutatima cum se poate scapa de tumoare cerebrara partea dreapta estinsa pina la esofag,saU CE SE MAI POATE FACE, VA MULTUMESC

andreea

acum 13 ani

Mergeti va spovedti , va impartasiti si va rugati cu incredere la Domnul si la sfintii sai. Paraclisul Maicii Domnului este foare ajutator. Dumnezeu face minuni!