Tremurul capului și al mâinilor

Tumori cerebrale

Postata de Andreea010 cu 10 ani in urma.

Bună ziua! De ceva timp am un ușor tremur al capului și al mâinilor care uneori mă încurcă în timpul activităților zilnice. Bunica, mama și mătușa au și ele probleme cu tremurul mâinilor, fapt ce m-a determinat să mă gândesc că ar putea fi ceva moștenit. Acest tremur se accentuează atunci când am emoții ( în timpul unui examen, atunci când vorbesc în fața unei mulțimi de oameni ). M-am gândit că ar putea fi o problemă neurologică gravă, cum ar fi o tumoare pe creier, însă nu prezint și alte simptome precum greață, vărsături, dureri persistente de cap, stări de amețeală.Capul mă doare doar atunci când mă enervez sau mă supăr foarte tare. Menționez că sunt fată și am 14 ani. Până în momentul de față nu am consultat vreun medic neurolog, deoarece am considerat că încă nu este nevoie.
Vă rog din suflet să îmi răspundeți cât mai repede posibil și aș fi extrem de recunoscătoare dacă mi-ar răspunde un medic !
O zi bună !

Raspunsuri (4)

Rawone

acum 9 ani

Fa o degetica si iti trece.

Liviu

acum 9 ani

APLICATIE. Alege ceva ce-ti place din urmatorul puzzle. apoi posteaza aici cu copy-paste si inlocuieste cu puncte detaliile pe care le-ai inlaturat:

. . . . . . . . . . . . ( l [:-) . . (-:} . . (-:]
. . . . . .^v (-:]%)=l-:}} }v/u)v/ (
{:-)(`)`)|V ((`V/u/) {:-)~¿B=%)
. . (l_,(/)(¿%))|l) (¿v) ( (¡!))/`l/ l

Utilizator11547328059

acum 5 ani

Buna Andreea, incearca o analiza a emotiilor, vezi daca e o legatura psihosomatica intre boala fizica si ceva emotional care te supara. Porneste prin a citi “de ce se imbolnavesc oamenii?” A lui darian leader.

ecaterina tudorache

acum un an

poate sa aiba total necesar de cuvinte pt. a putea sa ma lamuresc sa stiu ce am de facut