Tomograf CT

Tumori cerebrale

Postata de Cezarboy cu 11 ani in urma.

Buna ziua am efectuat un tomograf CT la cap,si la care mi sa spus ca am:
-Calcificari in plexurile coroide si la nivelul glandei pineale
-Doua chisturi retentionale la nivelul recesului alveolar al sinusului maxilar drept,cu diametre de 9mm respectiv 18 mm.
-Deviatie de sept nazal spre stanga.
Eu am 18 ani,credeti ca ar trebui sa ma ingrijorez?Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Membrumioaradascalu

acum 10 ani

asa tanara cu asa probleme? eu am 53 de ani si la un tomograf am aflat ca am calcificari. ce simtome ai? cum te simti? ma numesc MIOARA .

Daniel

acum 2 ani

Buna ce ai mai facut cu aceste calcificari la fel am descoperit si eu acum e aiurea ameteli respiration grea si in tot corpul dureri

Cosmin

acum un an

Salut Daniel, la CT ai aflat despre aceste calcifieri?si la mine au apărut !poti să-mi spui ce scrie acolo?