Stare de ameteala

Tumori cerebrale

Postata de Paula10121616 cu 11 ani in urma.

De 2 saptamanai am o stare de ameteala. Totul a inceput cu o durere severa de cap, tulburari de vedere, senzatie de lesin si transpiratie la nivelul capului, voma si pierderea echilibrului. Cateva zile am stat in pat, apoi mi-am revenit. Problema e ca starea de ameteala o am iarasi, la fel a revenit si transpiratia la nivelul capului si nu ma pot tine pe picioare, mai clar zis, sunt ca un om beat. De asemenea nu pot manca prea mare lucru. Am gura uscata. Nu iau nici un fel de tratatment in acest moment. Specific acest lucru pentru a exclude ideea ca ar putea fi reactii adverse de la unele medicamnete. Ce investigatii ar trebui sa fac?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa fiti evaluata clinico-biologic intr-un serviciu de medicina interna pentru o imagine de ansamblu.

Motanul Incaltat

acum 11 ani

Mergi de urgenta la camera de garda a unui spital de neurochirurgie, din simptomele enumerate mai sus este posibil sa fie un accident vascular cerebral. Nu amana!

nikoleta

acum 11 ani

Bai fratilor nu mai speriati oamenii xa au facut accident vascular si alte p***ai.sunteti doctori sa spuneti asemenea lucruri.si eu am trecut prin asa ceva si nu era accident vascular.simtomele le.am avut din cauza unei depresii.la fel stari de lesin ,transpiratii la cap :si urmate de ceva ca un circuit electric in creier,si foarte multe stari pe care mi le provocam singura ca citeam tampenii scrise de niste oameni care n.au ce face si se cred doctori.sfatu meu e ca oricare sa consulte medicul si sa nu mai citeasca aberatiile dupa internet