poate recidiva?

Tumori cerebrale

Postata de securistul cu 12 ani in urma.

as dori sa-mi raspunde-ti daca astrocitomul fibrilar, gradul II, poate recidiva?
deasemenea, daca se impune chimioterapia in cazul astrocitomului fibrilar ?
cum se poate trata un astrocitom fibrilar in afara de operatie?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Din câte cunosc (nefiind de specialitate neurolog sau neurochirurg) astrocitomul fibrilar este o tumoare recidivantă care are ca tratament de elecţie tratamentul chirurgical urmat de radioterapie convenţională externă sau chimioterapie

Ioana007

acum 12 ani

O solutie pentru aceasta afectiune poate fi CyberKnife. Mai multe detalii poti primi de la www.mediccenter.ro 0762.28.77.89.