pata pe creier

Tumori cerebrale

Postata de rroxxy22 cu 13 ani in urma.

va rog sa-mi spuneti si mie dak ´´o pata pe creier´´este considerata o tumoare cerebrala.in urma cu o luna,i-am facut mamei un RMN la cap,a fost la medic si i s-a spus k are o pata pe creier.i s-a dat tratament,si dak nu se vindeca in 8 luni de zile,se va intervenii chirurgical.va multumesc,roxy22

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

De ce nu ati intrebat medicul ce intelege prin "pata pe creier" atunci cand a mentionat asa ceva? Nu era mai usor asa decat sa cautati raspunsul pe forumuri?

Utilizator11644479933

acum 2 ani

Dacă ai medici ca ai noștri din Brăila unde consideră că o criza epileptica este de fapt atac de panica,sau că higroma parietală îndemână că am aer "pe creier" sau unul îți zice că ai un cheag,altul că e fir netopit,altul că e pe mama naibii...și nici unul nu știe nimic ..sau mai noi îți fac CT și apoi își cer scuze că au greșit zona care trebuia inițial văzută și că te-au iradiat degeaba sau ...că s-a stricat CT și practic..iar iriadiat degeaba...și tot așa..