operatie oligodendroglioma

Tumori cerebrale

Postata de Gabriela327131387 cu 12 ani in urma.

buna as dori sa va intreg daca dupa o operatie de tumoare cerebrala (tumoate oligodendroglioma) poate recidivia dar ce sanse de supravietuire ar avea deci mai exact stiu ca recidiviaza ca medicul ne-a spus dar citi ani mai poate saracul sa traiasca ? a fost operat in anul 2010 luna mai a facut rmn si totul este ok dar avind in vedere ca are gradul3 si fiid malign sintem nelinistiti de zilele pe care le mai are

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Am cautat pe internet informatii. Daca stiti engleza, aveti totul aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Oligodendroglioma
In functie de tratament, se poate prelungi durata de viata. In functie de fiecare pacient, de varsta, de sanatate, poate supravietui intre 3 si peste 20 de ani. Trebuie sa puneti aceste intrebari medicului pacientului, care sigur va sti sa va raspunda.

Gabriela327131387

acum 12 ani

MULTUMESC .DAR DIN PACATE NU STIU BINE LIMBA ENGLEZA ASA CA ?

Iuli

acum 12 ani

Asa ca vorbiti cu medicul care s-a ocupat de pacient. Sau cereti cuiva sa va traduca.

Utilizator11559111303

acum 4 ani

Buna ziua . Mama mea a fost operata acum o luna tot de Oligodendrogliom anaplazic. Îmi Spune-ți cum este acum domnul in cauza?