durere de cap pe frunte in partea stanga

Tumori cerebrale

Postata de carp_nina cu 10 ani in urma.

De cateva zile ma confrunt cu o stare ciudata. Dureri continuu de cap in zona fruntii, deasupra spancenei in partea stanga, stare de voma, o transpiratie rece si valuri de caldura si o usoara ameteala. Daca inchid ochii am senzatia ca ma duc intr-o parte. Dupa vreo trei zile de astfel de stare s-a declansat voma si in acelasi timp o diaree severa.
Bineinteles ca primul lucru la care m-am gandit a fost recidivarea tumorii cerebrale pe care am operat-o in luna decembrie (meningeomom lateral stanga) care in urma testul histropatologic s-a dovedit a fi beningna.
Si atunci cand am ajuns la operatie avem dureri de cap, dar pulsatile si stare de voma.
Acum ce ar putea fi, ce ar trebui sa fac?
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul neurolog.

catalin

acum 8 ani

Buna seara..Am o durere in mijlocul frunti si la stranutat o durere ceva mai mare ,,oare sa fie o sinuzita ,cu putin inate am fost racit si nu am loat decit aspirina tamponata , nici un fel de antibiotic si vad ca a trecut dar mai apare cite un stranut . Va rog sa imi prescrieti un raspuns la cea ce vam intrebat ..
Va multumesc