diagnostic

Tumori cerebrale

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

am primit diagnosticul pt tatal meu de Metastaza de carcinom scoama celuilar necherantinizant posibil pulmonar.
Ce sanse sunt ? ce se recomnada ?pt acest diagnostic.
Am nevoie va rog de un raspuns urgent

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Şansele în cazul tatălui d-vs depind de cât de avansată este boala iar pentru a stabili acest lucru trebuie efectuate investigaţii (pneumologice în primul rând: CT + bronhoscopie) pentru a identifica sediul tumorii primare. În cazul în care este vorba de cancer pulmonar supravieţuirea este mică (şansele de vindecare sunt foarte mici)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Se recomanda investigatiile care au fost mentionate mai sus si neaparat consult la medicul oncolog, care decide tratament chirurgical sau chimioterapie sau radioterapie sau combinatii ale acestora. Tot el va va spune si un prognostic, daca asta va intereseaza. Sanatate!

a

acum 12 ani

cereti o alta opinie si in afara pe baza analizelor pe care le aveti, vorbiti cu cei de la www.vipmed.ro