CHIST ARAHNOIDIAN

Tumori cerebrale

Postata de MFS cu 10 ani in urma.

Buna ziua, fetita mea de 3 ani are un chist arahnoidian de unghi pontocerebelos dreapta,fara simptome, si as dori sa mi spuneti ce solutii sunt,medici,tratamente, cazuri similare, efecte dupa tratament etc Multumesc !

Raspunsuri (3)

Flori

acum 10 ani

ai incercat nuca neagra, pelinul si cuisoarele?

Letitia Becheru

acum 9 ani

Buna ziua.si sotul meu are chist arahnoidoan temporal stang.am fost la 2 neurochirurgi, care i-au recomandat CT si RMN si care i-au spus ca ar fi congenital (din nastere) si nu tb operat.tb sa consultati un neurochirurg.in Bucuresti spitalul Bagdasar-Arsenie este specializat pe acest tip de probleme.multa sanatate.

Aura Matei

acum 9 luni

Buna ziua!
Puteti sa-mi spuneti daca a fost operat chistul fetitei sau doar a fost monitorizat? Avem un caz similar la unul dintre copii.

Multumesc!