ce este tumoarea

Tumori cerebrale

Postata de silvia153 cu 14 ani in urma.

mama mea are o tumoare frontala pe partea stanga as vrea sa stiu cat este de grav si cum se manifesta si in general as vrea sa stiu tot despre aceasta cauza multumesc

Raspunsuri (4)

alexandra

acum 14 ani

depinde ce fel de tumoare este si pozitia acesteia,dak este pe meninge,direct pe creier,este ff important acest lucru.simtomele ar fi dureri de cap,ameteli si daca nu se opereaza poate paraliza sau chiar deceda,dar depinde pozitia tumorii,felul acesteia daca este benigna sau maligna,dimensiunea ei.

tatarau ionela

acum 14 ani

eu am aceeasi prob cu sotul avea dureri de cap vreo 2 ani dupa multe analize si multe spitale lau diagnosticat cu tumoare de 6 cm pe creier noi loc an spania si doctori sant oameni cu mila si putere 1 an de stat an spitale chimio si radioterapie e binisor dar... iar a anceput durerile de cap si insomnolenta vb f rau nu aude dar traieste are 34 ani as vrea sa stiu ce se va antampla va rog sami raspundeti va multumesc

teo

acum 12 ani

as vrea sa aflu mai multe despre aceasta boala

elisabeta

acum 10 ani

Buna sotul meu luna trecuta a fost depistat de tumoara celebrala sinus frontal sting tumoara find de 5 cm tot am fost aminati cu operatie avind in vedere ca are tiroida si nu se stia daca se poate intuba am primit si rezultatul ca se poate dar mai greu ce as vrea sa stiu de ce suntem aminati ce am mai aflat dela medic ca este o operatie riscanta astept un raspuns ce sa fac