Buna ziua, un urma efectuarii RMN-ului coloanei cervicale, rezultatul a fost

Tumori cerebrale

Postata de MembruMobileApp1519262388 cu 6 ani in urma.

:Modificari congenitale, bloc vertebral C4-C5-C6; bloc apofize spinoase C5-C6; Siringomielie, cordon cervical medular cu diametrul craniocaudal de 45mm;corespunzand platoului vertebral superior C3 pana la mijlocul bloc vertebral C6-C7, fara anomalii focale de semnal la nivelul corpurilor vertebrale cervicale .cat de grav este diagnosticul, riscurile, se poate trata fara interventie chirurgicala?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.