adenom pleomorf

Tumori cerebrale

Postata de lukyan cu 10 ani in urma.

Bunaziua! Numele meu este Lucian am 43 de ani, si cred ca am o tumoare benigna pe glanda parotida stanga.(adenom pleomorf).Cred acest lucru deoarece a aparut acum 4 ani si a continuat sa creasca in acest timp, pana la 2 cm.Am facut RMN si mi s-a spus acelasi lucru.Am o mare rugaminte daca stie cineva un tratament naturist sau o dieta pentru aceasta boala.Sau care este cea mai buna clinica din europa sau din lume pentru aceasta operatie.,deoarece am inteles ca este o operatie complicata.Riscurile fiind:paralizie faciala,recidiva (in malign).mentionez ca este sub forma unui nodul de densitate tare si mobil.
astept un raspuns urgent. multumesc anticipat

Raspunsuri (7)

gabriela

acum 10 ani

buna,lucian.
eu abia am fost operata,de aceeasi tumora ca si a ta.M-am operat in ROMANIA,mai bine zis in Iasi.Am 2 saptamani de la operatie si totul e ok.Tumora mea a avut aprox 4-5 cm.Daca mai vrei si alte informatii,cu mare drag.

lukyan

acum 10 ani

imi poti da numarul de telefon pt mai multe detalii,multumesc frumos

lukyan

acum 10 ani

imi poti da numarul de telefon pt mai multe detalii,multumesc frumos

lukyan

acum 10 ani

daca nu puteti sa-mi dati nr. de tel. dati-mi va rog adresa de email.vreau sa va intreb ce simptome ati avut inainte de operatie si dupa
multumesc

gabriela

acum 10 ani

adresa mea:
[email protected]

ionut

acum 10 ani

Am fost operat tot la Iasi Spitalul Sf Spiridon de tumora glanda parotida dreapta de dimensiune 2,8/1,7 in martie 2014 fara afectare de nerv facial sunt deja la serviciu si foarte ok. Daca te pot ajuta [email protected] e adresa mea de mail.

virgos9ro

acum 8 ani

Buna Lucian, sunt in aceeasi situatie ca tine si as vrea sa stiu tu ce ai facut?(am 44 ani am o tumoare benigna pe glanda parotida dreapta adenom pleomorf) care a aparut cam acum 10 ani dar de vreo 2 ani a inceput sa creasca acum 3 luni avea 1,6/1,6 cm.
Multumesc,
Virgil