Tumoare pulmonara?

Tumoare suprarenala

Postata de Utilizator21532939865 cu 5 ani in urma.

Buna ziua.Ma numesc Eva Demjen.Mama mea acum recent a fost diagnostizata cu tumoare pulmonara am primit rezultatele si as dori sa stiu la ce ma pot astepta

Piesa:biopsie,2bl,ac8
Macroscopie:1 Limfoganglioni grup 7:fragmente negricioase care cumulat masoara 2/2/0,5 cm, 2 Limfoganglioni grup 4R fragmente negricioase care cumulat masoara 1,5/1,2/0,7 cm.

Macroscopie;1 Sectiunile examinate evidentiaza fragmente de stroma fibrovasculara invadate de placarde relativ bine delimitate alcatuite din celule ac***a talie relativ mica,citoplasma redusa cantitativ,eozinofila nuclei hipercromi cu atipii marcate,mitoze frecvente si aitefatce de strivire. 2 Sectiunile examinate evidentiaza fragmente de limfoganglioni cu depozite antracotice
1 CD 56 pozitiv,LCA negativ,TTF1 negativ,p63 negativ,NapsinA negativa,CK focal pozitiva,KI67= 50%
2 CK negativa

Concluzie;1 Metastaza limfoganglionara de carcinom neuroendocrin cu celule mici.
2 Limfoganglioni liberi,cu antracoza.

Multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.