De ce este moale peinisul meu nu e tare mereu si dupa actul sexula se culca si nu ramne tare?

Tulburari vasculare ale penisului

Postata de Andrei cu 4 luni in urma.

Nu sufăr de nici o boala doar ca sunt puțin asa cum sa va spun penisul meu când sunt cu soția se trezește sau când trezesc eu se ridica dar nu est tare este între tare și moale și după ce termin actul.sexula se moloseste si nu rămâne tare ce se intampla ejaculări am observat ca am câteodată mult câteodată puțin cum pot rezolva asta sau ce am mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

In cazul in care penisul tau nu este intotdeauna tare sau se moloseste dupa actul sexual, este posibil sa ai o problema de erectie. Aceasta poate fi cauzata de mai multi factori, inclusiv stres, anxietate, oboseala, probleme de cuplu sau chiar unele afectiuni medicale, cum ar fi diabetul sau nivelul ridicat de colesterol. Este important sa consulti un medic pentru a evalua situatia si a exclude orice cauza medicala subiacenta. Medicul iti poate oferi sfaturi si, in unele cazuri, poate recomanda medicamente sau alte tratamente pentru a imbunatati functia erectila. De asemenea, comunicarea deschisa cu partenerul si reducerea stresului pot fi benefice pentru sanatatea sexuala.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/11-factori-care-determina-probleme-de-erectie_8680