pipi in pat

Tulburari sfincteriene

Postata de membru226285 cu 10 ani in urma.

baietelul meu are 8 ani si faci noaptea in pat.Ce trebuie sa fac ca sa nu se mai intample,va rog?

Raspunsuri (3)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna ziua. Nu ati precizat daca enurezisul este recent instalat sau este prezent de la varsta mica. Trebuie identificata cauza enurezisului, deci este nevoie de evaluare interdisciplinara: pediatrica, psihologica, neurologica, etc. Pana atunci, incercati sa ii reduceti aportul de lichide dupa orele 19.00 si sa-l treziti dupa 2-3 ore de la momentul adormirii, pentru a urina.

MembruMobileApp150330210427387

acum 8 ani

Bună ziua am o fetiță de 6 ani și face noaptea pipi în pat nu știu ce sa mai fac am încercat s-o trezesc noaptea și nu vrea sa se trezească începe sa mă lovească și sa țipe și uda patul foarte rău ce mai este de făcut ca nu mai știu exista vrun tratament pentru enurezis va rog sa mă ajutați ca nu mai stiu

MembruMobileApp150330210427387

acum 8 ani

Bună ziua am o fetiță de 6 ani și face noaptea pipi în pat nu știu ce sa mai fac am încercat s-o trezesc noaptea și nu vrea sa se trezească începe sa mă lovească și sa țipe și uda patul foarte rău ce mai este de făcut ca nu mai știu exista vrun tratament pentru enurezis va rog sa mă ajutați ca nu mai stiu