enurezis?

Tulburari sfincteriene

Postata de membru214966 cu 12 ani in urma.

Buna am o fetita de 4 ani si avem probleme cu udatul patului noaptea. Mentionez ca face de doua sau trei ori pe noapte in pat chiar daca o trezesc si eu sa faca la olita. Are un somn foarte adanc deoarece daca o trezesc noaptea cand o ridic de pe olita trebuie sa o iau in brate sa o pun in pat nu realizeaza cred . Nu stiu ce sa mai fac cu ea cum sa o dezobisnuiesc va rog ajutati-ma.

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Da, ceea ce ati descris dvs se numeste enurezis. Va recomand sa mergeti la un psihoterapeut specializat in lucrul cu copii si, de asemenea, sa ii faceti si teste de urina pentru a exclude si o cauza somatica.