enurezis nocturn

Tulburari sfincteriene

Postata de dariuscalapis cu 14 ani in urma.

cum pot scapa de enurezisul nocturn fara ajutorul medicilor si fara medicamente un sfat va rog ceva sa fac ca sa scap de enurezisul nocturn VA ROG?
e-mail:[email protected]

am 11 ani si 88 kg :((:((:((:((

Raspunsuri (3)

Ionel

acum 14 ani

Fara tratament nu vei scapa.

Victor Richard

acum 14 ani

Mergi la un medic urolog si iti va explica ce fel de conduita trebuie sa ai si daca va fi nevoie, ar trebui sa urmezi si tratament medicamentos. Important este sa nu bei prea multe lichide inainte de culcare, eventual sa fii trezit pe parcursul noptii sau sa te trezesti singur sa mergi la toaleta.
Ar trebui sa faci ceva si in privinta greutatii, mergi la un medic nutritionist sau endocrinolog. Incearca sa renunti treptat la dulciuri si la pastele fainoase, fa multa miscare si consuma multe fructe si legume.

varro a.

acum 13 ani

vezi ca exista APARATUL ANTI-PIPI INVENTAT DE un inginer roman HOLOM .tel 0258861194 si are rezultate exceptionale !!