Pramistar pe reteta?

Tulburari psihice Psihologie si psihoterapie

Postata de Utilizator21539017315 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, am o prietena care mi-a dat pramistar deoarece ea nu il mai folosea iar pe mine m-a ajutat foarte mult intr-o perioada stresanta la facultate. A inceput din nou anul unviersitar si as vrea sa mai iau dar se da numai pe reteta si nu stiu sigur daca e de ajuns sa ii cer medicului de familie sau este necesara o consultatie la psihiatru.
Nu am probleme de memorie dar acest medicament imi sporeste cosiderabil capacitatea de invatare.

Raspunsuri (1)

Psiholog Jeni Chiriac

acum 5 ani

Buna ziua, si medicul de familie va poate prescrie acest medicament in functie si de specializarile sale adiacente, insa automedicatia este un lucru care se poate dovedi riscant pe termen lung si nesupervizat de un medic specializat care poate fi neurolog sau medic psihiatru, chiar si medic de familie.
Alegeti sa va consultati si cu medicii in acest sens.
Succes!