Cam cat timp poate dura simptomele de interupere la cipralex?

Tulburari psihice Agitatie Tulburare bipolara Tulburari de corp dysmorphic Tulburari de personalitate borderline Tulburari de personalitate dependenta Tulburare disociativa de identitate Anxietate Tulburari de alimentatie Tulburare exploziva intermitenta Retard mintal Nevroza Tulburare obsesiv-compulsiva Tulburare paranoida Autism Psihoza Depresie Schizofrenie ADHD
+16
Vezi toate grupurile

Postata de Nicolae Cosmin cu 5 ani in urma.

Buna Ziua!Problema mea este ca din 23 mai pana in prezent medicul psihiatru a cazut de acord cu mine sa intreupa treptat cipralexul la 0.50mg dar eu de atunci pana prezent acuz dureri de cap si am uneori greturi este ceva normal cam cat timp o sa mai dureze?.Mentionez ca nu pot tine legatura cu medicul pentru este la o distanta de vreo 60km de mine si nu pot sta pe drumuri mereu.Iar el a spus ca nu mai e cazul sa ne vedem atat timp cat eu opresc tratamentul.Multumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Problema dvs este de natura emotional-cognitiva, de aceea va si recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala! Medicul dvs psihiatru ar fi trebuit sa va indrume de la inceput catre asa ceva, deoarece tulburarile la nivel psiho-emotional nu se rezolova cu medicatie!!
Toate cele bune!