Vomă dimineata ?urgeeeent?

Tulburari gastrointestinale

Postata de Nicoleta Carpiuc cu un an in urma.

Lucrez in străinătate de 4 luni , ma trezesc la 5 și termin la 8 seara programul , dorm cam 7 ore , uneori 4-5 pe noapte , sau chiar mai putin deoarece ma trezesc de multe ori in timpul nopții.
De câteva săptămâni nu mai am pofta de mâncare , in schimb ma trezesc cu stări de voma , la început am avut doar stări de voma , dar in timp am ajuns sa vomit in fiecare dimineata , încerc sa mănânc dimineata și vomit , nu pot mânca , iar când lucrez dimineata pana la pauza mi foame și iar am stări de voma și uneori vomit , iar la pauza nu pot sa mănânc ca nu am pofta . Ajung sa mănânc doar o data pe zi și atunci putin . Nici măcar dulciurile mele preferate nu le pot mânca . Vreau sa spun ca de multe ori ma gândesc la mâncare și brusc am o stare de voma , mai ca vomit atunci pe loc , ajutători ma va rog, ce ar putea fi , am doar 20 de ani și sunt foarte speriata , e prima data când ma confrunt cu așa ceva . Și Menționez ca menstruația mea s a oprit de 2 luni sunt foarte speriata . Și am uitat sa zic ca și fumez , și când vomit am un gust forte nașpa in gura , și mereu același

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859

Nicoleta Carpiuc

acum un an

Nu cunosc limba și mai am de stat in Belgia o luna , când merg in tara voi face , nu îmi puteți spune ce ar putea fi?