durerea rectala se poate simti DOAR in anus ? ? --junghi de ex. ?

Tulburari gastrointestinale

Postata de membru317710 cu 7 ani in urma.

E vorba de o durere in mers sau in stand by . Durere care nu apere in momentul defecatiei . Ce poate fiii ?

Raspunsuri (4)

MembruMobileApp303644

acum 7 ani

Salut. Am si eu simptom similar asociat cu ameteli. As vrea sa vorbim. Lasa-mi, te rog, un contact.

Mersi

MembruMobileApp1498854416

acum 4 ani

Hei, ati mai descopeit ce aveti? V-au trecut simptomele? La fel am si eu si nu stiu ce poate fi...

Bat-cat

acum 3 ani

Eu am scleroza multipla de 6 ani, si tot de 6 ani am din cand in cand aceste junghiuri. Tot asa, apar in mers sau in stand by si nu sunt asociate cu defecatia. Apar rar, cam o data pe saptamana. Nu am sange sau mucozitati, analizele imi ies bine mereu. Stie cineva daca aceste junghiuri neasteptate sunt de la SM? Cam orice alta ipoteza ar fi exclusa in cazul meu...

MembruMobileApp1509799456

acum un an

Apar in absenta efortului fizic de la zona lombara si se duc si pe coapsa si in rect.