Greata, vărsături, frisoane si amețeli ?

Tulburari gastro-intestinale

Postata de Alexandra cu un an in urma.

Bună seara.
La aproximativ 5 ore după masă (Menționez că am consumat carne la grătar) , am vărsat de două ori. De mai multe ori în viață am avut episoade de vărsături dar toate fiind de la bilă, acum nu a mai fost cazul ăsta și asta este ceea ce mă îngrijoarează. Dar niciodată nu am întâmpinat transpirații abundente așa cum a fost cazul acum, parcă ieșisem din duș. Precizez că înainte cu câteva secunde, m-a luat o stare extremă de oboseală pe care nu am reușit să o " combat "și am adormit 5 secunde.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Toxiinfectii-alimentare/simptomele-intoxicatiilor-alimentare_13330

George

acum 3 luni

Bună Alexandra. Ai rezolvat ceva cu simptomele pe care le aveai. De un an ma chinui și eu cu greata și multe alte simptome.