despre balonare?

Tulburari gastro-intestinale

Postata de MembruMobileApp1518208104 cu 6 ani in urma.

Buna.De cateva luni incoace mai ales cand ma trezesc dimineata am burta foarte umflata si dureri suportabile.Burta mereu imi este tare si umflata.Cand mananc e si mai grav.Necesitatea scaunului e greu gen constipatie, am 178 m,75 kg. 54 ani.Intrebarea este..Poate fi cauzata din cauza Hemoroizilui intern care il am de un an de zile..?Ce trebuie sa fac a remedia cat de cat balonarea burtii sa nu mai domine.Va multumesc.Respecte.Gabriel

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/balonarea-cauze-simptome-tratament_16335