Daca am la O.D -0,25 si la O.S -0,50 si nu vad bine,trebuie sa port ochelari?

Tulburari de vedere

Postata de Utilizator11554657719 cu 5 ani in urma.

Buna seara!Am fost pe 1 Martie la un control la ochi pentru a vedea daca trebuie sa port ochelari sau nu,pentru ca nu vad bine!
Pe Raportul Medical scrie :
La O.D :
AV fara corectie : 1Dificil
La O.S:
Av fara corectie: 1

La Vedere stereoscopica :Stereoscopie prezenta

TIO NCR/Icare : 10 mmHg(O.D). 17mmHg (O.S.)

Pol anterior : AO-Aspect clinic normal
Pol posterior : AO-Excavatie cu raport C/D : 0.1;Macula Omogena

Diagnostic:
OD: Hipermetropie Mica
OS : Emetropie
AO :Ortoforie

Ce mi-ati recomanda sa fac?Sa merg la un alt oftalmolog?Sper sa imi raspunda cineva,multumesc!

Raspunsuri (1)

Utilizator11554657857

acum 5 ani

Iar la OD scrie ca : Av testata cu corectie distanta : 1