Va rog ajutati-ma si pe mine

Tulburari de somn

Postata de Antoniooo cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am 23 de ani sunt din galati, AM o viatza ca orice tanar de varsta mea, de 2 saptamani nu mai fumez de la o vreme mananc mai bine, regulat... pot spune ajung sa am si 5 mese pe zi, nu neaparat acasa.
Intradevar sunt stresat de vreo 2 luni dar senzatia de insomniie a venit in urma cu vreo 2 saptamani, practic ma simt seara/ noaptea obosit ma pun in pat sperand sa adorm in acea noapte dar nu reusesc sa adorm, ma zvarcolesc si imi caut o pozitie confortabile sa adorm, rareori ma ia somnu 2 3 ore spre dimibteaza la orele 5 6.Beau o cafea pe zi, repet de 2 saptamani nu mai fumez, merg la sala... nu neaparat zilnic dar uneori simt ca nu ma obosesc.. sunt o fire energica de obicei, nu beau alcool mai deloc, ce-mi recomandati sa fac un antrenament mai accentuat ? Astept raspunsul dumneavoastra, Va multumesc.

Raspunsuri (3)

victoras

acum 12 ani

Ai probleme la serviciu?Eu zic sa incerci o cura de magne cu b6 si vezi dupa!!!Daca vrei,un produs ce-l poti obtine de la NATURISTE,melatonia(hormonul somnului )iti poate fi de ajutor.Nu creeaza dependenta fiind un hormon ce insusi organismul nostru il produce,se ia cu juma de ora inainte de a te culca.Sau poti incerca cu ceaiuri relaxante(paducel) sau ulei de lac***aa.Ar trebui sa iti organizezi timpul astfel incit sa nu faci efort seara inainte de culcare.Daca vrei sa ma tii la curent da un sms la 0766-747-284

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

pentru a trata insomniile ar fi bine sa apelati la un medic psihiatru ce va indica tratamentul protrivit .

Liviu

acum 12 ani

scapa de griji! Citeste inainte de culcare si bea o cana de lapte cald