tulburari de somn

Tulburari de somn

Postata de lessyana cu 14 ani in urma.

as vrea sa stiu daca exista tratament pentru un om care umbla in somn ,si se automultileaza(mai precis taieri zgarieturi superficiale pe propriul corp)??si daca acesta afectiune se incadreaza intr-o categorie anume sau nu(ac***a in vedere producerea actului in sine de lezare corporala in timpul somnului).....

Raspunsuri (1)

marialeea

acum 14 ani

Cred ca cel mai bine ar fi ca persoana in cauza sa consulte un psihiatru/psiholog. Aceste stari oricum nu cred ca pot fi incadrate in categoria de ''tulburari de somn'', mai ales ca sunt insotite de taieturi si zgarieturi pe corp. Nu mai trebuie amanat, musai consultati un medic din aceste doua specialitati!
Multa sanatate si sper sa va rezolvati problema, pana nu se produce ceva mai grav!