TRATAMENT NATURIST PT INSOMNIE CRONICA

Tulburari de somn

Postata de moon78 cu 9 ani in urma.

Sunt femeie, 35 de ani, si ma confrunt cu o insomnia cronica, aparuta in urma cu 5 ani, in urma unui soc emotional. A fost crunt la inceput, in primii ani. Am icercat tot felul de medici, si tot felul de medicamente antidepresive, anxiolitice, somnifere. De 2 ani ma simt mai bine. Am redus doza, la sfatul medicului, la 0,75 mg RIVOTRIL si 100 mgTRITICO, inainte de culcare.Incet, incet , as vrea sa reduc treptat doza si sa trec pe un tratament naturist, pentru ca vrea sa fac un copil. Ce-mi recomandati?

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 9 ani

Buna ziua,

Moon78. daca insomnia a aparut din cauza unui soc emotional, atunci sedinte de psihoterapie cognitiv-comportamentala cu un psiholog ti-ar putea fi de un real ajutor.
Daca ai intrebari poti sa-mi scrii,dar si sa citesti accesand link-urile:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/insomnie/
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/

Toate cele bune!

Psihoterapeut Gabriel Pirvan
E-mail: [email protected]
Telefon: 0764 443 184
Site: www.psihoutil.ro

loredana3030

acum 8 ani

mersul la psiholog e precum.....povesti cu babe, parerea mea, mergeti la psihiatru.