tipat in somn

Tulburari de somn

Postata de Loranceta cu 14 ani in urma.

sotul meu urla in somn, se vaita, racneste de parca il injunghie cineva, a doua zi nu-si aduce aminte de nimic

Raspunsuri (2)

SC

acum 14 ani

Exista si terapeuti care practica hipnoza regresiva. Folosind o astfel de "tehnica" este posibil pentru sotul tau sa descopere evenimentul - ansamblul de emotii - care genereaza comportamentul in timpul somnului.

Este un pic de sapat in zona de amintiri / experiente ce s-au ascuns in subconstient.

Vindecabil. Si relativ repede. Depinde doar de dorinta lui sa se vindece. In rest .. fara pastile!

Utilizator21527057528

acum 5 ani

as dori sa primesc notificari legate de aceasta intrebare