tensiune mica dimineata

Tulburari de somn

Postata de sorinna-marianna cu 11 ani in urma.

in fiecare dimineata ma trezesc greu....aproape ca nu aud ceasul,am somn profund,iar daca ma trezesc sunt foarte confuza si cu dureri de cap.Am masurat de mai multe ori tensiunea dimineata si e foarte mica,8 cu 6 sau 9 cu 6,sau de foarte multe ori o am 8 cu 4.O cauza pe care o banuiesc eu ar fi tulburarea ceasului biologic,daca ma culc seara devreme,dorm cateva ore si apoi ma trezesc pe la 2 sau 3 si nu mai pot dormi pana dimineata la ora 7 sau 8.Daca ma culc tarziu dupa ora 12.....tot asa ma trezesc dimineata pe la 7 sau 8.Daca ma trezesc fortat,pe la 6 sau 5 ma doare foarte tare capul toata ziua.Nupot intelege care ar putea fi cauza pentru care nu ma pot trezi dimineata,sau de ce ma doare capul dimineata daca ma trezesc devreme.Marturisesc cu mana pe inima ca m-as bucura foarte mult sa ma pot trezi dimineata la ora 6 singura si sa nu ma doara capul.Imi plac diminetile,le ador,ador rasaritul de soare,dar nu ma pot bucura de el.......ptr ca dimineata mi-e rau,sunt confuza si am tensiune mica.................Care ar putea fi problema de ma simt atat de molesita....analizele mi-au iesit bune,doar un pic calciu scazut si magneziu,dar in rest e totul bine.

Raspunsuri (1)

eu

acum 11 ani

Am exact aceiasi pb numai ca eu daca ma trezesc dupa 11 e bine daca ma trezesc mai devreme am simptomele de mai sus analizele sunt ideale