somnifere ?

Tulburari de somn

Postata de Maar cu 11 ani in urma.

nu pot dormi; nu e ceva acut; nu in fiecare noapte; dar destul de des; ce somnifere pot folosi; am o stare de sanatate buna; 52 ani/58 kg/160 cm/analize bune; multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Aceste medicamente se iau la recomandarea medicului psihiatru. Asadar, este bine sa consultati un medic din aceasta specialitate.

victoras

acum 11 ani

Incearca sa iti fixezi o ora la care sa te culci.Inainte de pregatirea pt. somn bea un ceai caldut de tei. Poti de asemenea sa iei melatonina, asa-zisul hormonul somnului.Cere cu incredere produsul de la Naturiste.Nu face rau si nu creeaza dependenta.Mai poti sa iti picuri pe perna citeva picaturi de lac***aa(tot de la naturiste).Iti doresc sa ai un somn usor!!!