remedii florale BACH

Tulburari de somn

Postata de cristinadolhascu cu 12 ani in urma.

unde se pot gasi aceste remedii? de unde le putem procura?

Raspunsuri (2)

Camelia

acum 12 ani

Eu folosesc produsul Melatonin, un produs natural ce este secretat de catre creierul uman si care induce senzatia de somn. Mai multe am gasit pe www.vitamine-naturiste.com

Nu trebuie sa le procuri

acum 12 ani

Le poti "fabrica " singura, pe gratis in acest mod (radionic, energetic) caci ele sunt remedii energetice, nu contin nimic material. Scrii pe o hartie numele , de ex. "remediu Bach Mimulus" si peste hartia asta pui un pahar cu ceva apa si lasi cam 10 minute. Apa preia energia de la remediu si devine un remediu floral. Le poti face mai puternice adaugand CH3 sau CH5.
Poti scrie mai multe nume pe aceeasi hartie. Stiu ca pare incredibil, dar functioneza. Idem cu orice remediu homeopat, insa la homeopate TREBUIE scrisa dilutia neaparat !
Insa remediile care le iei trebuie sa se potriveasca astfel nu au efect sau chiar unul pe dos.