Probleme somn

Tulburari de somn

Postata de danIonescu22 cu 8 ani in urma.

Problema mea este ca am nevoie sa dorm mai putin sau sa raman treaz , munca ,facultatea si alte lucruri imi ocupa 100% din timp si am nevoie sa imi recomandati ceva pentru starea de oboseala cronica .
Am incercat diverse nootropice gen pramiracetam (pramistar) impreuna cu lecitina prescriptie de la medic dar nu m-a ajutat in sensul asta pentru ca ajuta mai mult memoria si nu am nevoie ,neruo-optimizer timp de 2 luni nu am simtit nici un efect (3-4 capsule pe zi) , neuromax , bilomagforte ,l-phenlilalanina de 500mg, tirozina .Singurul care am simtit un efect este Enerion/sulbutiamina de 200mg dar nu intotdeauna functioneaza sunt zile cand simt un efect desi slab sunt zile in care nu simt nici un efect , iar cofeina ma agita mai mult . Ironic sau nu in acelasi timp am probleme de anxietate , am luat in trecut si iau cateodata xanax de 0,25 mg (am incercat si altele gen passiflora, sunatoare ,etc fara prescriptie medicala dar fara rezultat ) Xanax iau cand sunt foarte anxios desi in ultimul an starea s-a ameliorat si mai iau distonocalm cand am stari de greata ,tot pe un fond psihic.
De profesie sunt psiholog clinician ,momentan insa lucrez in alt domeniu ; am mentionat acest lucru pentru ca stiu despre conditia mea in ce priveste anxietatea si starile de panica ,am observat si pacienti ,am facut si eu psihoterapie 1 an de zile .
In principiu as vrea sa imi recomandati ceva pentru problema mea de somn

Raspunsuri (2)

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Va recomand acteva remedii naturale pentru anxietate si insomnie, capsulele Confort emotional in cure de 2-3 luni, cure de 3 saptamani cu ulei esential de lac***aa si capsulele Noapte buna.Multa sanatate!

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Pentru starea de oboseala cronica se pot administra capsulele Imunitate cu 7 ciuperci, capsulele Goji, afine si catina si capsulele B complex, in cure de 1-2 luni.Se poate asocia ceaiul Tonic nervos.