Problema somn noaptea-de cata melatonina am nevoie

Tulburari de somn

Postata de mihai.s cu 11 ani in urma.

Buna ,am si eu o intrebare de ceva timp cred ca 3,4 ani am tot avut probleme cu somnul adormeam prea tarziu dupa 2 noaptea sau chiar mi se intampla foarte des aveam perioade lungi cand adormeam spre dimineata chiar si zile in care nu mai apucam sa dorm deloc daca aveam ceva mai important de facut . Acum trebuie sa imi gasesc ceva de munca am 22 de ani si problema ac***a problema asta cu somul e greu sa imi mentin un loc de munca daca intarzii sau ma duc foarte obosit la munca asa ca am fost la farmacie pt inceput mi s a dat sedatif pc ,am luat cateva pastile mi s au parut bomboane nu si au facut efectul acum de 2 3 zile am luat bien dormir care contin melatonina prima searaa am luat 2 mi s au parut destul de puternice ca m a luat somnul foarte rapid apoi cate 2 zile am luat cate 1 pastila .Ce vroiam sa intreb este : o pastila contine 1.5 mg de melatonina.. am inteles ca este un hormon ,cam cat pot sa iau,pot aparea probleme daca iau prea mult timp sau in cantitate mai mare 3/4 pastile pe zi sau ceva de genu asta? MUltumesc anticipat
Scuze ca postez de doua ori aceiasi intrebare am modificat titlul.

Raspunsuri (1)

Cezar

acum 11 ani

Sunt foarte ingrijorat aceeasi chestie o patesc si eu daca doresti uite id-ul meu sa discutam mai multe john_from_the_hood