palpitatii

Tulburari de somn

Postata de maria-magdalena12 cu 12 ani in urma.

Buna Ziua
De doi ani de zile eu nu dorm dupa-amiaza, deoarece in cazul in care suna tel sau latra cainele afara sau vorbeste cineva in apropiere, ma trezesc in niste palpitatii groaznice si imi trebuiesc cateva minute sa ma pot linisti. Noaptea ma trezesc mai greu la zgomote, dar ziua parca dorm iepureste si acum sunt gravida si as dormi, dar mi-e frica.

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Este important sa incercati sa dormiti, dar sa si eliminati sursele care v-ar putea disturba. Exista dopuri de urechi care s-ar putea sa va ajute sa nu mai auziti pe timpul somnului zgomotele.