Nu pot sa dorm !

Tulburari de somn

Postata de Iulia,A cu 8 ani in urma.

Buna ,obisnuiam sa dorm cam mult in ultimul timp ,mai exact noaptea pe la 00-01 pana a doua zi la 14-15 ,era cand mai dormeam si de la 17-18 si nu aveam nici o problema cu somnul ,iar de trei zile nu pot sa dorm nici cum am incercat sa dorm seara de la 23 pana dimineata la 10 dar seara din nou nu puteam sa adorm ,de 2 zile am luat diazepan si stiu ca nu este bine ,in timpul zilei ma simt obosita imi e somn dar seara cand ma pun in pat nu pot sa adorm stau ore intregi in pat si nu adorm, ar trebui sa merg la medic ?sau care ar fi cauzele ?

Raspunsuri (5)

Iulia,A

acum 8 ani

Precizez ca fumez ,.cola sau cafea nu consum .

Iulia,A

acum 8 ani

Si ca am astm bronsic ,dar nu iau alte medicamente decat ventolin spray ,presupun ca nu are nici o legatura cu somnul ,daca nu a avut atatia ani .

Psih. Daniela Dumitru

acum 8 ani

Buna ziua,

Pot fi cauze emotionale. Daca doresti sa explorezi aceasta posibilitate imi poti scrie pe adresa de e-mail [email protected].

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna ziua! Adresati-va unui psihoterapeut specializat pe psihoterapie cognitiv-comportamentala, nu apelati la pastile, tratamentul medical ascunde o vreme problema, dupa care ea (problema) va reaparea, si inca mai puternica.
Succes!

Iulia,A

acum 8 ani

Multumesc foarte mult!