Neuropatie=Insomnie

Tulburari de somn Neuropatie cu fibre mici

Postata de acpasubar cu 14 ani in urma.

Va rog daca cineva poate sa ma ajute...!!!!
Dupa aproape doi ani de furnicaturi si usturime la membrele inferioare si superioare, spate,gat, umeri, am dureri moderate de cap iar in ultimul timp insomnie(ma trezesc dupa 3 ore de somn cu stare de usturime, traspiratie si neliniste) stare de greata,tremur,ameteli, oboseala... Medicul de familie a zis ca e anxietate,stress si mi-a recomandat sa fac multa miscare. Este posibil ca Anxietatea sa dea aceste simptome de neuropatie sau e ceva mai grav????

Raspunsuri (4)

mikmok

acum 14 ani

In afara de miscare nu ti-a dat nici un fel de medicamentatie pentru insomnie? Da, anxietatea poate duce la starile pe care le ai. Mai multe informatii gasesti pe site //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/anxietatea_45
Multa sanatate

Ionela-Maria89705

acum 14 ani

Buna. poti sa incerci si un remediu naturist pentru insomnie si pentru celelalte stari care spui ca le ai si intr-adevar e bine sa faci si miscare , minim 30 de minute pe zi. Sfatul meu este sa faci si niste analize mai amanuntite pentru furnicaturile si usturimile de la niveleul membrelor, poate fi si o circulatie defectuasa, poti sa faci chiar un control neurologic.Sanatate si sa ne auzim cu bine.

acpasubar

acum 14 ani

Va multumesc pentru raspuns. Am facut o programare la neurolog, dar pentru vreau sa ma documentez foarte bine inainte,(sa strang cercul posibilelor cauze) si sa-l pot ajuta sa puna un diagnostic cat mai precis,(sa nu se piarda timp cu altele)
Am facut un test de analize medicale si m-i s-a spus ca e OK. Acuma ori e din cauza anxietatii ori ceva cu neuronii. Daca Dumnezeu ma ajuta sa gasesc un tratament (sau o cale de vindecare)il voi afisa sa poata beneficia toti cu probleme asemanatoare...

Utilizator11709061973

acum o luna

Ai găsit?