Nasul infundat cu sange inchegat

Tulburari de somn

Postata de Claudiu2964180 cu 14 ani in urma.

Buna ziua. Cam in fiecare dimineata ma trezesc cu nasul infundat cu sange uscat. Dimineata spre ziua am probleme cu somnul din cauza asta. Am 27 de ani si am fost diagnosticat cu sinuzita usoara. Din pacate nu am tratat-o, insa de-aici sa am problemele cu nasul? Si ce este ciudat ca narea dreapta imi face cele mai mari probleme desi sinuzita mi-a fost diagnosticata pe partea stanga.
Care sa fie problema?

Raspunsuri (3)

Psih. Sorinel Mocanu

acum 14 ani

Din punct de vedere medical, o legatura intre diagnosticul dv (sinuzita) si sangerarile mentionate poate fi verificata printr-un simplu consult intr-un cabinet medical.
Din punct de vedere psihologic, insomnia poate fi legata si de aceasta afectiune, dat fiind ca orice conflicte sau stari tensionale pot fi exprimate prin manifestari somatice (cum este sangerarea nazala), dar nu este un lucru cert. Verificarea unei asemenea ipoteze necesita o investigatie ce depaseste limitele corespondentei prin internet, si necesita una sau mai multe sedinte la cabinetul psihologic.

Adriana

acum 12 ani

Buna ziua! as dori si eu un raspuns in legatura cu nasul inchegat cu sange.N-am fost niciodata la un medic fiindca n-am luat in serios treaba asta caci eram cu impresia k din cauza aerului uscat mi-e nasul uscat si inchegat cu sange.Acum ma cam indoiesc fiindca vad k in fiecare zi sau dimineata mi se intampla acelasi lucru si de o perioada destul de lunga.Oare de ce? va rog vreau un raspuns sigur. Va multumesc.

Utilizator11544920361

acum 5 ani

Buna seara mai mereu am nasu plin cu sange inchegat de la ce poate fi va multumesc