mama insomniilor

Tulburari de somn

Postata de mihai999 cu 11 ani in urma.

Buna ziua numele meu este Marius si am 31 de ani...am si eu o problema grava si va rog sa ma ajutati .
De 15 ai de zile nu pot sa dorm noaptea merg si la sala de forta urmez o dieta cat de cat bio dar tot nu reusesc , adorm la 6-7 dimineata si ma trezec la 4-5 dupamiaza , sunt disperat am incercat si cu un tratament de domnifere recomandat de un doctor dar nimik dupa o perioada scurta nu isi mai fac efectu si din aceasta cauza am renuntat .ce sa fac?

Raspunsuri (4)

Sigada

acum 11 ani

Eu va recomand sa incercati si medicina alternativa, respectiv homeopatia si acupunctura. Eu mi-am rezolvat o parte din problemele cu somnul prin acupunctura.

Miron Luiza

acum 11 ani

Aceleasi probleme le-am avut si eu.. la mine majoritatea erau pe fond de stress. Iti recomand tinctura

http://***/articol/Clasificare_Produse/Tincturi/Tinctura_Somn_Linistit-676.html

La mine chiar a avut efect!

vasile

acum 11 ani

incearca sa pui ceasu sa sune cu o ora mai devreme in fiecare zi si oboseste te ziua intelectual si fizic ,daca inainte de culcare faci curatenie usoara 1 ora 2 dormi tun.o sa reusesti lupta .taie alcolu definitiv,mai putine cafele succes si eu fac la fel si chiar merge pentru mine.

vasila

acum 11 ani

multa lume se poate regla cu activitate fizica usoara nu intensa ,sportu e bun da nu intens ca te supraobosesti ,eu m am confruntat mult cu insomnia si stresul si ma lupt si reusesc fara pastile de somn in care nu cred,miscarea munca fizica chiar in casa [asez lucrurile matur curat oale si seara cad secerat.lupta e continua. totul poate fi controlat