insomnie

Tulburari de somn

Postata de oalungulesei cu 9 ani in urma.

Bună seara am şi eu o intrebare creşterea tensiunii are lagătură cu insomnia de noapte si treyirea mai obosita decît m-am culcat? Ce sfaturi imi dati?

Raspunsuri (2)

Dr. Tamara Marcovici

acum 9 ani

Buna seara. Da, privarea de somn poate avea acest efect. Ar trebui elucidata cauza insomniei. Va confruntati cu dificultati de adormire sau va treziti in timpul noptii si nu mai puteti adormi? Sau poate adormiti dar somnul este fragmentat si neodihnitor?

oalungulesei

acum 9 ani

Da somnul este fragmentat si neodihnitor si agitat. Iar aseara mi+a luat tensiunea si am 14 cu 9? Ce sfat imi dati?