INSOMNIE

Tulburari de somn

Postata de SERGE cu 10 ani in urma.

Buna tuturor de citeva luni sufar de insomnie dorm foarte putin si sint mereu obosita am luat somnifere dar imi este teama sa nu devin dependenta.Daca stie cineva de unde pot cumpara MELATONINA si daca trebuie prescrisa de la medic va multumesc

Raspunsuri (6)

Psih. Stefania Budacu

acum 10 ani

Buna seara, insomniile pe care le acuzati au o cauza care nu se rezolva cu medicamente: tratati simptomul in loc sa rezolvati cauza... Desigur, melatonina si orice altceva va fi de folos (poate) pentru o perioada, dupa care manifestarile nu vor mai fi usor de controlat: ori veti creste doza, ori veti cauta un medicament mai puternic...
Oricum: nu va trebuie reteta; se gaseste in farmacii.

Ingrid

acum 10 ani

http://***. ro/articol/Produse/Aminoacizi/Melatonina-787.html

Ingrid

acum 10 ani

***.

victoras

acum 10 ani

Draga Serge.sfatul meu e sa te"repari" cu o cura de MAGNEROT.Somnul, mai exact lipsa lui poate fi o cauza a hipomagneziemiei.Melatonina,hormonul somnului, e si ea benefica dar atita timp cit o iei si ce e mai important,nu creeaza dependenta!!!.In schimb magneziul are rolul sau in organism.Am avut si eu perioade cind ma trezeam mai obosit decit inainte de a ma culca.Magnerot iti reface "depozitul de magneziu" si te ajuta pe termen lung.Respecti indicatiile si,te asigur ca totul va fi bine. Sanatate si sa auzim de bine !!!

callina

acum 9 ani

cumparati rivotril vei dormi bine ! pa

Utilizator11545233291

acum 5 ani

Bună. Și eu ma confrunt cu insomnii de cel puțin 2 ani, iau melatonina, se gâseste la plafar fără rețetă