insomnie

Tulburari de somn

Postata de SERGE cu 10 ani in urma.

buna tuturor trec printro perioada critica mama mea are metastaza si de trei saptamini de la diagnostic nu mai pot dormi simt ca ma inteapa inima si am o greutate in piept simt ca nu pot respira si in stomac simt ca am un ghem ceva ce mi da o stare de neliniste nu stiu ce sa fac.Imi este teama sa nu devin depresiva sint obosita si nu mai am forta

Raspunsuri (3)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

SERGE, imi pare rau pentru situatia grea in care te afli!
Iti recomand sedintele de cosiliere si psihoterapie pentru a trece mai usor prin acesta problema.
Despere insomnie si cum te pot ajuta aceste sedinte la cabinet sau online poti citi accesand aceste link-uri:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/insomnie/

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/

Cu drag,
Psiholog Roxana Patrascu
[email protected]

www.psihoutil.ro

SilviaS23

acum 10 ani

Buna ziua! Eu nu mai dorm de cateva seri si ma simt extenuata. Am incercat toate pastilele, insa nimic nu isi face efectul. O colega de la birou mi-a spus ca a trecut si ea prin aceste stari si este din cauza asteniei functionale. Acum urmez un tratament cu un medicament pe baza de sulbutiamina, se numeste Enerion si chiar are efecte bune.

Diaana

acum 10 ani

Va recomand Melatonina, este un hormon natural produs in creier, eu am scapat de insomnii. cel mai important este ca nu provoaca dependenta. Eu am luat de la Haya Labs