Insomnie

Tulburari de somn Insomnie

Postata de HHellen cu 11 ani in urma.

De vreo jumatate de an ma lupt cu insomniile,dar in ultima luna m-au donborat.Ma asez in pat la aceeasi ora si ma chinui sa adorm.Reusesc greu,dar e un somn"constient",nu ma odihnesc si sunt cumplit de obosita.Sunt o fiinta cerebrala,am 41 de ani si nu am un motiv sau vreun necaz care sa-mi cauzeze aceste insomnii.Am urmat un tratament homeopat timp de o luna cu formula8(ceva pe baza de valeriana,passiflora),dar nu ma prea ajuta.Cand sunt doborata,iau jumatate de pastila de xanax care ma ajuta sa dorm,dar ziua nu ma sim prea bine.Ce-as putea sa fac?

Raspunsuri (4)

colnago

acum 11 ani

Apelati cu incredere la ajutorul bauturii bioactive Tahitian Noni, cel original.

HHellen

acum 11 ani

Multumesc mult pentru sfat,dar,din pacate,e prea"expensive".

colnago

acum 11 ani

Un litru, la pret de baza, fara adaos comercial costa 136 lei, doza de o luna de zile...4,5lei/zii

Kaiiria

acum 11 ani

Ceaiul de protectia inimii si calmarea spiritului de la Favisan va rezolva insomnia. Il gasiti la plafar.