insomnie

Tulburari de somn

Postata de metoo cu 11 ani in urma.

barbat, 56 ani, nu fumez, nu beau dieta echilibrata, lucrez mult la calculator , am depistat si ceva probleme apropos de igiena somnului si totusi ma trezesc dupa 3 max 4 ore de somnČ™ nu dorm in timpul zilei, aceasta situatie dureaza de cateva luni: am incercat cu passiflora o capsula inainte de culcare si doar rareori am dormit ceva mai mult: sambata am luat dormicum si am dormit 7 ore dar urmatoarele 2 nopti, cand iar am luat dormicum am dormit tot 3 ore . CE SA FAC?

Raspunsuri (6)

metoo

acum 11 ani

cui trebuie sa ma adresez pentru a afla cauza: psihiatru, neurolog, homeopat, psiholog? si as prefera in constanta, daca puteti sa-mi recomandati
multumesc

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate ar fi bine sa consultati un medic psihiatru care sa va prescrie ,pe o perioada limitata, un tratament adecvat.

Mary Jane

acum 11 ani

Se pare ca doamna "doctor" cerasela (ce nume mai e si ala?) da sfaturi la toate posturile de pe acest forum, dar va recomand sa nu o bagati prea mult in seama, pentru ca un medic serios nu-si face reclama pe un forum si nu vorbeste de stau eu, om cu doua facultati sa inteleg ce spune.
Mai bine incepeti cu medicul de familie, va stii el ce sa faca

mari

acum 11 ani

Calculati la ce ora va treziti....e posibil ca ora sa aiba legatura cu un organ al corpului bolnav....de ex. ficatul nu doare insa da insomnii dupa ora 2 ....e o varianta
Mult succes

metoo

acum 11 ani

multumesc, interesanta legatura intre ore si organe, nu stiam

dana

acum 10 ani

incercati cu Anxiar dat de medicul pshiatru luat cuojumatate de ora inainte de a va culca.merge f bine .