insomni pe timpul sarcini

Tulburari de somn

Postata de gabriela798 cu 14 ani in urma.

buna
sunt in luna 7 de sarcina si noaptea nu pot sa dorm pentru ca am nervi in picioare, adica seara nu pot sa ma cul prea devreme, iar pe la 3, 4 dimineata ma apuca niste nervi in picioare si vreo 2 ore ma foiesc in pat si nu-mi gasesc locul. Sunt rupta de somn, nu ma pot odihni deloc, am burta foarte mare si nu stiu ce sa mai fac inca 2 luni. Mi-as dori din tot sufletul sa ma ajutati cu un sfat bun sa ma pot odihni si eu ca dupa ce vine bebe cine stie cit o sa mai odihnesc.
Multumesc de intelegere

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 14 ani

Ac***a in vedere situatia ta, cred ca va trebui sa te obisnuiesi cu gandul ca mai ai inca doua luni de chin.........Sunt cateva lucruri ce pot fi luate,dar in sarcina nu sunt recomandate.....poate medicul de familie sa-ti prescrie niste vitamine....ELEVIT iei ? Multa sanatate in continuare si nastere usoara !