Fetita mea de 1 an si 2 luni se trezeste des noaptea

Tulburari de somn

Postata de COZMA60450 cu 13 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru copilul meu.Pana acum o luna dorme fara probleme( se trezea doar o data pe noapte sa manance) in urma cu o luna am incercat sa nu-i mai dau lapte noaptea( am alaptat-o numai cu lapte praf de la NAN)si se trezea din ora in ora cand ii dadeam ceai sau apa plata.Dupa 3 saptamani am inceput sa-i dau iar lapte noaptea dar tot n-a revenit la somnul initial.Adoarme in fiecare seara in jur de ora 1.00, se trezeste la 9 dimin dar pana atunci se mai trezeste cel putin de 3 ori.Nu stiu ce tratament sa-i administrez.E adevarat ca-i dau maselele dar nu cred ca o deranjeaza asta pentru ca nu plange deloc pana sa adoarma.

Raspunsuri (1)

iulia

acum 13 ani

Si eu sunt disperata!Baietelul meu de 8 luni este extrem de agitat atat ziua cat si noaptea,orice metode am incercat de linistire.Asta noapte de exemplu aveam 7 treziri la activ pana la ora 2.Nu cred ca e din cauza dintilor neaparat pt ca asa se comporta de la patru luni,dar problema e ca devine din ce in ce mai irascibil.Poate stie cineva vreun leac sau vreo metoda de calmare...Va multumesc.