Enurezis nocturn

Tulburari de somn

Postata de ionutztony1 cu 12 ani in urma.

Bună ziua
Am un prieten de aproape 20 de ani care suferă de enurezis nocturn,nu e o problemă foarte gravă,dar este foarte jenantă.Ce s-ar mai putea face la vârsta aceasta?mulţumesc

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 12 ani

Este foarte tarziu!!! Acest lucru trebuia tratat din copilaria mica!!! Este necesar un control urologic si apoi sa mearga in mod serios si regulat la un psiholog bun! Desigur regim de viata: nu bea seara, nu mananca sarat etc.

Gafar Merdan

acum 12 ani

Buna ziua.
Spune-i prietenului sa mearga la un medic homeopat bun sau sa scrie pe adresa de mail:[email protected]