Durere de cap si oboseala

Tulburari de somn

Postata de Corina-Oana cu 10 ani in urma.

Buna. Stiu ca am pus intrebarea la categoria insomnie cu toate ca nu prea pot sa o incadrez undeva, poate ma ajutati voi sa inteleg. De curand am trecut de un examen pt care am invatat enorm si ma trezeam devreme fara nicio problema. In a doua sapt dupa examen(vacanta) , ma trezeam zilnic la ora 7 si putin chiar daca ma culcam la 1-2 si nu mi era somn, chiar eram in forma. Insa in sapt a treia , ma trezesc intre 9-10 dar cu dureri de cap, greata si neodihnita aproape dupa ce am dormit 10h . Va rog un sfat?

Raspunsuri (1)

INsaNE92

acum 9 ani

aceleasi simtome am si eu,dar la mine stiu sigur ca e vorba de constipatie

Pe langa faptul ca ma trezesc inainte sa sune ceasul,am dureri de cap greata si ma deshidratez,gura uscata
In timpul zilei ma simt obosit scade viteza de reactie si concentrare
Vezi cum iesi cu scaunul,daca iesi bine s ar putea sa fie vorba de insomnia

Pentru insomnia iti recomand lapte cald ,ceai de musetel,si ou fiert inainte de culcare
Am 22 ani,daca te ajuta sa ti faci vreo idee..
Numai bine!