doarme prea mult

Tulburari de somn Hipersomnie

Postata de gepop cu 10 ani in urma.

fata mea in varsta de 34 ani ar dormi toata ziua. merge la servici, dar cum ajunge acasa ar dormi tot timpul. daca o trezeste cineva este f nervoasa. cu toate acestea a facut o facultate, are o functie de conducere, problema e acasa, ar dormi tot timpul. credeti ca e boala sau altceva .

Raspunsuri (1)

bogdan765

acum 10 ani

Cam cate ore doarme pe zi si cam in ce parte a zilei doarme cel mai mult.Eu unul nu cred ca are legatura cu vreo problema psihica, ci mai degraba cu o oboseala care poate avea mai multe cauze: ori are un program solicitant care o epuizeaza destul de mult, ori are vreun deficit de minerale, vitamine in corp etc.Cel mai bine este sa-si faca niste analize la sange, si in functie de astea se va duce mai departe la medicul specialist.Sa se duca la medicul internist sa faca analizele iar dupa rezultate acesta ii va spune unde sa mearga.